Iskolánk rendezte az Országos Kötélugró Diákolimpia Döntőjét Április 18-19-én.

A versenyre a megyei döntőn eredményesen szereplő egyéni versenyző és formációs csapatok jutottak tovább.

Az idei döntő volt a sportág történetében a legtöbb résztvevőt felvonultató sportesemény!!

Az országos megmérettetésre 13 megye 24 városából mintegy 200 versenyző adta le a nevezését. Szombaton az egyéni versenyzőké volt a főszerep, ahol Hencsei Dóra 3.b osztályos tanuló képviselte iskolánkat. Gyakorlataival a 10. helyet szerezte meg, és ezzel elnyerte a Sportiroda serlegét.

Vasárnap a formációs csapatok vették birtokba a tornacsarnokot. 54 csapat versengett a mind jobb helyezésekért. Sulinkat 2 csapat is képviselte.

Az I. korcsoportban Szmodics Eliza, Horváth Fanni, Preisinger Boglárka és Herceg Boglárka összeállítású csapat megismételve a tavalyi remek szereplést ismét a 6. helyen végzett. Nemcsak az iskola gyarapodott diákolimpiai pontokkal, de a lányok is tulajdonosai lettek a legeredményesebben szereplő zalaegerszegi formációs csapatnak felajánlott kupának is.

A IV. korcsoportban szereplő lányok (Tibola Alexandra, Kóbor Alexandra 7.c, Németh Viktória 8.g és Tóth Renáta 7.d) összeállítású csapatunk újoncként bemutatkozva országos 7. helyen fejezte be a versenyt.

A versenyzők felkészítésében és a rendezvény színvonalas lebonyolításában Hajas Judit tanító néni vett részt.